Chomiki i inne gryzonie

Zapalenie układu powłokowego u szynszyla

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  wolna12 3 mies., 3 tygodni temu.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (2 razem)
  • Autor
    Wpisy

dkwolik
    Uczestnik
    • Początkujący

Mój szynszyl zachorował. Weterynarz stwierdził dziś zapalenie układu powłokowego. Co to za choroba? Czy to groźne? Jestem zmartwiona. Lekarz nie udzielił mi informacji. Zapisał leki i tyle…

wolna12
    Uczestnik
    • Bywalec

Mój szynszyl też na to chorował. Przyczynia się do tego np. zbyt wysoka temperatura, wysoka wilgotność, zła wentylacja. Generalnie objawia się to brakiem apetytu, anemią. W okolicach głowy, pyszczka i szyi grzbietu pojawiają się zmiany: świąd, skrócenie włosa, grudki skórne, rany, łojotok. Leczenie nie jest proste: trzeba zastasować antybiotyki miejscowo lub ogólnie. Musisz obserwować zwierzę. Koniecznie po skończeniu anytbiotykoterapii należy iść na kontrolę. Pamietaj, aby ustalić przyczynę – co się stało, ze Twój zwierzak zachorował. Sprawdź klatkę/akwarium. Skonsultuj z weterynarzem czy zwierzak ma odpowiednią temperaturę i wilgotność. Niestety ta choroba często powraca, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Nie można jej lekceważyć.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (2 razem)

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.