Psy

Gdzie pochować zwierzę?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  lagoda870 5 mies. temu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (4 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #8500

  janek8898
  Uczestnik
  • Bywalec

  Bardzo smutny temat… Moja psinka Śnieżka jest bardzo chora. Muszę ją uśpić. Zastawiam się gdzie ją pochować… nie mam działki, ani ogródka. Bardzo nie chciałabym oddawać jej ciała do utylizacji – jest dla mnie jak członek rodziny.

  #8504

  Karolina W.
  Klucznik
  • Bywalec

  Z tego co wiem grzebanie psów w ogrodach, polach, na działkach jest zabronione. Najlepszym miejscem byłby psi cmentarz. Niestety mało ich w Polsce. Dodatkowo nie są to tanie usługi. Cena jest zazwyczaj ustalana indywidualnie w zależności od wagi zwierzęcia. Waha się od kilku dziecięciu złotych za małe zwierze np. chomika do nawet kilkuset za dużego psa ważącego ponad 30 kg. Dodatkowo dochodzi cena pomnika, czy płyty nagrobnej.

  #8505

  olunia5660
  Uczestnik
  • Początkujący

  Ja pochowałam swojego pupila w ogródku. Nie interesuje mnie to, że złamałam prawo. Nie chciałam, żeby został zutylizowany. To było dla mnie bardzo ważne zwierzę. Są gorsze przestępstwa, zresztą ogródek to moja ziemia, mogę na niej robić co chce.

  #8510

  lagoda870
  Uczestnik
  • Bywalec

  Chodzi o to, że zakopując zwłoki zwierzęciaa w ogródku pogwałcamy przepisy sanitarne, a co za tym idzie narażamy się na bardzo wysoki mandat. Utylizacja psów kosztuje około 10 zł za kg. Rozumiem jednak, że jest to bardzo drastyczny krok…. jednak moim zdaniem jest to lepsze niż zakopywanie zwłok w ogródku czy na działce.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (4 razem)

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.