Psy

Gdzie pochować zwierzę?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  lagoda870 3 mies., 1 tydzień temu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (4 razem)
  • Autor
    Wpisy

janek8898
    Uczestnik
    • Bywalec

Bardzo smutny temat… Moja psinka Śnieżka jest bardzo chora. Muszę ją uśpić. Zastawiam się gdzie ją pochować… nie mam działki, ani ogródka. Bardzo nie chciałabym oddawać jej ciała do utylizacji – jest dla mnie jak członek rodziny.

Karolina W.
    Klucznik
    • Bywalec

Z tego co wiem grzebanie psów w ogrodach, polach, na działkach jest zabronione. Najlepszym miejscem byłby psi cmentarz. Niestety mało ich w Polsce. Dodatkowo nie są to tanie usługi. Cena jest zazwyczaj ustalana indywidualnie w zależności od wagi zwierzęcia. Waha się od kilku dziecięciu złotych za małe zwierze np. chomika do nawet kilkuset za dużego psa ważącego ponad 30 kg. Dodatkowo dochodzi cena pomnika, czy płyty nagrobnej.

olunia5660
    Uczestnik
    • Początkujący

Ja pochowałam swojego pupila w ogródku. Nie interesuje mnie to, że złamałam prawo. Nie chciałam, żeby został zutylizowany. To było dla mnie bardzo ważne zwierzę. Są gorsze przestępstwa, zresztą ogródek to moja ziemia, mogę na niej robić co chce.

lagoda870
    Uczestnik
    • Bywalec

Chodzi o to, że zakopując zwłoki zwierzęciaa w ogródku pogwałcamy przepisy sanitarne, a co za tym idzie narażamy się na bardzo wysoki mandat. Utylizacja psów kosztuje około 10 zł za kg. Rozumiem jednak, że jest to bardzo drastyczny krok…. jednak moim zdaniem jest to lepsze niż zakopywanie zwłok w ogródku czy na działce.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (4 razem)

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.