Psy

Pies czy suka? Co lepsze?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  natasza 3 mies., 2 tygodni temu.

Oglądasz 6 wpisy - 1 z 6 (6 razem)
 • Autor
  Wpisy
 • #8501

  karinka_900
  Uczestnik
  • Bywalec

  Moja siostra ma zamiar kupić psa. Jest mamą dwójki dzieci – 5-letniego Kacpra i 8-letniej Oliwki. Chce kupić buldożka francuskiego. Pytanie: lepiej psa czy sukę? Jej mąż chce żeby to był samiec, ja uważam, że lepsza będzie suka. Więc zadajemy to pytanie publicznie 🙂

  #8503

  Karolina W.
  Klucznik
  • Bywalec

  Jeśli chodzi o buldogi francuskie to samce wyglądaj bardziej efektowniej. Są ładniejsze, lepiej zbudowane, dobrze się prezentują. Suczki mają dwa razy do roku cieczkę. To bardzo utrudni życie i utrzymanie czystości, szczególnie jeśli w mieszkaniu znajdują się dzieci. Nie mówiąc już o tym, że podczas „tych dni” suka wabi do siebie samców, którzy mogą być kłopotliwi np. na spacerach. Z samcem możn uprawiać różne sporty, psy są bardziej wytrzymałe psychicznie.
  Poza tym suka powinna przynajmniej raz w życiu mieć młode – a nie każdy właściciel, chce się męczyć z ciążą pupila i szczeniakami.

  #8506

  olunia5660
  Uczestnik
  • Początkujący

  Absolutnie się z tym nie zgodzę… suki są wspaniałe. Miłe, grzeczne, ułożone. Idealnie nadają się do domu, w którym są małe dzieci. Odniosę się do wpisu powyżej w punktach, gdyż jest on totalnie niezgodny z prawdą…
  samce się lepiej prezentują? Kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje…
  suczkę można wysterylizować lub na czas cieczki zakładać jej specjalne majteczi. Pamiętajmy, że cieczkę ma tylko dwa razy do roku.
  Owszem – suka z cieczką jest atrakcją dla samców, ale pamiętajmy o tym, że to właśnie psy wyczuwając cieczkę robią głupie rzeczy – uciekają z domów, dokonują zniszczeń itp.
  Suki zawsze będą gorzej wypadały w sportach siłowych, ale są dyscypliny w których są lepsze od samców – taam gdzie liczy się bystrość i zdolność koncentracji np. na torze agility czy we flyballu.
  To mit że suka przynajmniej raz w życiu powinna rodzić! Każdy weterynrz to potwierdzi

  #8514

  ojeja
  Uczestnik
  • Bywalec

  Z samcem możn uprawiać różne sporty, psy są bardziej wytrzymałe psychicznie. – no co ty, zarówno z psem jak i z suką można uprawiać różne dyscypliny sportowe.

  Poza tym suka powinna przynajmniej raz w życiu mieć młode  – kto ci takich bzdur naopowiadał? To tylko niektórym ludziom (takim jak ty) tak się wydaje. Suka wcale nie musi miec młodych, i z tego powodu wcale nie będzie nieszczęśliwa. Dla suki posiadanie potomstwa, to jest TYLKO przedłużenie gatunku. Nic więcej.

  #8516

  nataliamocarz
  Uczestnik
  • Bywalec

  Powierdzm! To mit, że su przynajmniej raz w życiu powinna urodzić. Sterylizacja nie jest niczym złym – jeśli nie mamy warunków i nie chcemy, aby nasza pupilka się rozmanżała warto zdecydować się na taki krok. Pozbywamy się wszystkich prolemów: cieczki, adoratorów, niechcinych ciąż. Suczki z reguły są spokojniejsze, bardziej odpowiednie dla dzieci i osób starszych. Wiadomo, że od każdej reguły są wyjątki, dużo zależy też od rasy psów.
  Co do psów – istnieje, też taki bzdurny mit, że pies przynajmniej raz w życiu powinien pokryć sukę. Nieprawda! Jeśli zrobi to raz, będzie chcciał to powtórzyć. Lepiej go wysterylizować.
  Też nie zgodzę się z tym, że psy nie są spokojne – jest wiele samców „misków”, którzy są bardzo posłuszni i zdyscyplinowani. To, że pies jest większy od suki nie oznacza od razu, że jest agresywny.

  #8530

  natasza
  Uczestnik
  • Bywalec

  Psy z reguły nie zachowują się agresywnie do dzieci choć zdarzają się wyjątki. Nie mniej w naszym przypadku dzieci i pies doskonale się zgadzają choć i tu też zdarzają się wyjątki. Wtedy jednak pies odpuszcza i odchodzi na swoje legowisko, a dzieci próbują go przeprosić częstując ciasteczkami snack mobility dog z vetexpert. Chyba im się to udaje bo pies bardzo lubi ten przysmak i szybko zapomina o przykrościach, których od nich zaznał.

Oglądasz 6 wpisy - 1 z 6 (6 razem)

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.